AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ İL BAŞKANI FIRAT GÖRGEL: “MUHALEFET 28 ŞUBAT ZİHNİYETİNİN KÖLESİ OLMUŞ DURUMDA”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Fırat Görgel, Diriliş Haber Youtube kanalında düzenli olarak yayınlanan ‘Erkan Kiraz’la Şehrin Gündemi’ programında konuştu. Görgel ülke ve şehir gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Video için play'e tıklayın

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Fırat Görgel, Diriliş Haber Youtube kanalında düzenli olarak yayınlanan ‘Erkan Kiraz’la Şehrin Gündemi’ programında konuştu. Görgel ülke ve şehir gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Diriliş Haber Genel Koordinatörü Ali Erkan Kiraz’ın sorularını yanıtlayan Görgel ilk olarak 28 Şubat sürecine yönelik konuştu. Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat’ın 2002’den sonra ülke gündeminden çıktığını ifade eden AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Görgel, 6 muhalefet partisinin 28 Şubat’ta bir araya gelerek ortak açıklama yapmasını ise talihsizlik olarak yorumladı.

28 ŞUBAT’IN MİMARLARI VE MAĞDURLARI AYNI MASADA!

Görgel’in açıklamaları şu şekilde: “28 Şubat ülkemiz tarihinin en acı hepimizin üzerinde iz bırakan, milletimizin üzerinde iz bırakan önemli tarihlerden bir tanesi. Türkiye üzerinde seçilmiş iktidar üzerinde vesayet kurmak isteyen odaklar olmuştur. Bunlar bazen asker tarafından yapılmaya çalışılmış, yargı tarafından yapılmaya çalışılmış ama her dönem böyle bir vesayet seçilmiş iktidar milletin oylarıyla seçilmiş iktidar üzerinde bir hakimiyet kurma gayret içerisine girmiştir. Bugünkü geldiğimiz şart içerisinde 2002’den sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Ak Parti iktidarları döneminde bu vesayet odakları Allah’a şükürler olsun memleketimizin gündeminden çıktı diyebiliriz. Tabi ki bu özlemi hala ifade eden, bu özlemi içinde barındıran odaklar var. Muhalif tarafından da dönem dönem seslendiriliyor ama Allah’ın izniyle artık milletimizin feraseti milletimizin o günlerde yaşadığı acıların etkisi buna izin vermeyecekleri de çok net.

Bu talihsiz bir durum ve bizleri üzen şimdi oradaki partilere bakıyorsunuz 28 Şubat’ı yaşayan gerçekten çok acısını hisseden insanlarda var ama 28 Şubat’ın destekleyicisi 28 Şubat’ın adeta mimarı olan insanlarda var tabi bu milletimizin kafasında çok soru işaretleri bırakıyor. Sonradan tabi bu özlemi çeken odaklar buraya hakimler bu yansıtılamaz bir gerçek. Ne yazık ki 6 7 birbirine benzemez sadece tek bir noktada Recep Tayip Erdoğan’ı nasıl devireceğiz? Ülke ne hale gelirse gelsin yeter ki Recep Tayip Erdoğan bitsin noktasında birleşen bu ekip ne yazık ki şu an 28 Şubat zihniyetinde kölesi olmuş durumda. Vesayet odaklarının hakimiyetini ister duruma gelmiş durumda çünkü çok iyi biliyoruz ki 28 Şubat’a sevinen, 28 Şubatta kol kola gezen bir çok yapıda temsil edilebiliyor.

KAHRAMANMARAŞ’A YAKIŞIR BİR ŞEHİR MEYDANI OLACAK

Son zamanlarda Kahramanmaraş üzerinde hem partimizin genel başkan yardımcıları hem bakanlarımız hem bakan yardımcılarımız şehrimizi sık sık ziyaret ediyor. Bunlar güzel şeyler şehrimizin sorunlarını bizde ifade etmeye çalışıyoruz ve burada çözüm yollarını hep beraber arıyoruz. 24 Şubatta da Çevre ve Şehircilik Bakanımızla planladığımız görüşmemizi gerçekleştirdik.  Burada tabi şehrin en önemli konuları söz konusuydu. Biliyorsunuz şu anda Valiliğimizin bulunduğu, eski Adliyemizin bulunduğu ve Özel İdare binamızın bulunduğu alanın yenilenmesi dönüşmesi adında bir projemiz var. Oradaki son mimari projeler sayın bakana arz edildi. Biliyorsunuz orası hem Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve Büyükşehir Belediyemizin beraber yürüttüğü bir proje. O yüzden bu sürecin kararlı noktasındaki son halini mimari anlamdaki son hali verildi. Bundan sonraki süreç kamuoyu mülkiyetinde olan yerleri bir an önce başlatması, özel mülkiyette olan anlaşmalar süreci başlayacak ama kamuoyu da olan yerler başlanacak hemen. Artık orası da Kahramanmaraş’a yakışır güzel binaları olan, alışveriş imkanlarının olduğu, sosyal alanların olduğu, iş alanlarının, olduğu dinlenme alanlarının olduğu güzel bir yer olacak diye düşünüyoruz. Kale bölgesi de çok önemli bizim için. Ulu camiye kadar inen aks ile ilgili çok önemli bir projemiz var. Bununla da ilgili artık son mimari halini Sayın Bakanımız ve milletvekillerimizle son halini istişare ettik. Orası da en kısa zamanda çalışmalara başlayacak. Tekke de son hali verildi ön tarafında şehrimize yakışır bir siluet arka tarafta da vatandaşlarımızın faydalanabileceği alanlar güzel bir proje olacağına inanıyorum.

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ İL BAŞKANLIĞI SEÇİME HAZIR MI?

1 sene gibi bir zamanımız kaldı. AK Parti teşkilatları aktif teşkilatlar herkes tarafından muallim olan bir parti. Bu konularda tecrübeliyim. O yüzden herhangi bir sorun yaşamayız Allah nasip ederse o noktada kendimize güvenimiz tam.  Ben fırsat buldukça ilçelerimizi ziyaret ediyorum. Teşkilat mensubu kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Bu hafta sonu daraltılmış danışma meclisi yaptık. Allah’a şükürler olsun o kadar büyük bir teşkilatız ki çok arkadaşımız salonun dışında kaldılar. Heyecanıyla azmiyle kendini belli eden bir teşkilat vardı. Açıkçası ben bu durumdan çok mutluyum. İlçelerimizle devam ediyoruz. Milletvekillerimiz buraya geldiklerinde sahadalar. Şimdi sandıklarımızda diğer partilerden farklı çalışmalarımız var. Her sandıkta 9 tane yönetim kurulu üyemiz vardır. Ben yine bazı ilçelerimize ziyaretlerde bulunacağım. İlçe teşkilatlarımız çalışıyor, genç kadın kollarımız çalışmalarını devam ettiriyorlar, üyelik çalışmalarımız devam ediyor. Teşkilatlar üzerinde bu güne kadar sıkıntı yaşamadık. Bundan sonra da Allah’ın izniyle bu kültür oluşmuş durumda yaşayacağımızı zannetmiyorum.  

SON DÖNEMDEKİ EKONOMİK SIKINTILAR VATANDAŞLAR TARAFINDAN İFADE EDİLİYOR MU?

Vatandaşlarımızla diyaloğumuz değişmez. Hem partimize geliyor hem de sahada olabilir veya bir yere gittiğimizde vatandaşımızın her sorunuyla ilgilenmeye çalışıyoruz. Tabi kişisel problemleri çözmek çok kolay değil ama şehrimize dair her türlü problemleri gücümüzü zorlayarak azami gayreti fazlasıyla gösteriyoruz. Şunu söylemek isterim 20 yıl önceki Kahramanmaraş’la bugünkü Kahramanmaraş arasında çok fark var. Kahramanmaraş hemen hemen tüm ihtiyaçlarını gidermiş durumda. Kahramanmaraş gerçekten çok önemli bir şehir haline geldi. Tabi Türkiye’nin her yeri gelişti. Pandemi dönemi tedarik zincirinin bozulması tabi ki dünyayı sarsan bu krizde ülkemizi de etkiledi şu anda enflasyonla ilgili 20 yılda biz ülkemizle bunları karşılaştırmadık fakat 90lı yıllarda bunlar çok normal her gün yaşadığımız olaylardı. 90lı yıllarda milletimize her yıl reva görüyordu. 2 yıldır zorluk çektiğimizi hepimiz biliyoruz hepimiz farkındayız kişisel olarak bizler de zorluk çekiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konu ile ilgili çok ciddi açıklamaları var. Vatandaşımız müsterih olsunlar. AK Parti iktidarı son 20 yıl içeresinde Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde çok büyük başarılara imza attı. Bugün muhalif partilere baktığımızda gerçekten çözüm önerilerinin olmadığını memleketi bir ileri noktaya götürme gayretlerinin olmadığını, memlekete adeta 90lı yılları saçma sapan siyasi argümanlarıyla yönetmeye çalıştıklarını buna talip olduklarını aynı sistemle ne olduğu belli olmayan adının bile dünyada görülmediği sistemle ülkemizi karşı karşıya bıraktığını görüyoruz. Bu milletin feraseti gerçekten inanılmaz. Her zaman doğruyu bulmuştur. Bu millet bu işlere hiçbir zaman kanmaz.

ARSAN KAVŞAĞI NE DURUMDA?

Fırat Görgel uzun süredir Kahramanmaraş’ın gündemini meşgul eden Arsan Kavşağı sorunu ile ilgili şunları dile getirdi: “Ben Ak Partide siyaset yapıyorum, Ak Partinin il başkanıyım. 16 yıldır da bu partinin içerisindeyim. Şimdi biz diğer parti mensupları gibi açıklamalarda bulunmuyoruz. Neyse onu milletimize bütün şeffaflığıyla anlatıyoruz. Şimdi burada da sürenin uzaması bizi de üzdü. Belki de 20 yıllık iktidarımız da Kahramanmaraş’a yaptığımız onlarca hizmetin içersin de bizi en çok üzen, milletimize karşı bizi mahcup eden yatırımlardan bir tanesi arsan kavşağı oldu. Burada ne yazık ki ön göremediğimiz müteahhit odaklı sıkıntılar yaşadık. Pandemi döneminde başka sıkıntılarda olmuş olabilir ama en önemli kayağı müteahhit kaynaklı bir sıkıntıydı. Bunların yeniden değerlendirilmesi çünkü milletin mutlu her şeyin öncesinde hukuki olarak ta mecbur kaldığınız, hukuki olarak ta bunlara müdahale edemeyeceğinizde aşikâr burada belki farklı öngörüler ortaya koyulabilir. Milletimize mahcup olmak istemiyoruz çünkü biz böyle bir şey yaşatmadık bugüne kadar bundan sonra da Kahramanmaraş’a böyle bir şey yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Bürokrasinin tabi kendi içerisinde sıkıntıları var. Ne kadar düzeltmiş olsak da halen ben sıkıntılar görmüyor değilim. Bunu düzelterek devam ediyoruz Allah’a şükürler olsun. Bu arada arsan kavşağının son tablaları yapılıyor 1 ay içerisinde hizmete açarız.”  

DAR GELİRLİ VATANDAŞI KONUT SAHİBİ YAPACAK NASIL BİR PROJE GELİŞTİRİLEBİLİR?

İnşaat sektörü bizim en önemli sektörlerimizden bir tanesi çünkü ekonominin yürüdüğü bir sektör. Bu noktada zaten Cumhurbaşkanımızın çok ciddi manada çabaları var. Avrupa’nın her yerinde biliyorsunuz emekli olunca bir konut sahibi olabiliyorlar. Türkiye’de de 2002 yılına kadar durum buydu yani biz kendi ailelerimizden de biliyoruz. Bunun yanında devletimizin imkanlarıyla çeşitli ekonomi durumu zayıf olan vatandaşlarımıza toplu konutlar yapmak bunu Kahramanmaraş’ta da yapıyoruz biliyorsunuz. Türkiye’nin her tarafında da yapmaya devam ediyoruz. Burada da belediyelerimizin bu noktada öncü olması iyi olabilir çünkü vatandaşlarımızın böyle bir ihtiyaçları var. Bir çözüm noktası da yeni imar alanlarının açılması. Kahramanmaraş bu noktada çok zor bir coğrafyada dağlık tarafları var, batısı doğusu belli noktalarda kapanmış, çevrelenmiş bir alan. Önemli nokta ne kadar toplu konut yaparsak yapalım, ne kadar imar alanı açarsak açalım esas bizim yapmamız gereken milletimizin alım gücünü yükseltmek bunun gayretinde olacağız. 

02 Mar 2022 - 09:15 - Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yerel Piyasa Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yerel Piyasa hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Yerel Piyasa editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yerel Piyasa değil haberi geçen ajanstır.


İstanbul Markaları

Yerel Piyasa, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (542) 453 4646
Reklam bilgi